Regeneracja wtryskiwaczy Siemens / Vdo 1.8 TDCi, 2.0 Hdi

Dowiedź się gdzie wykonać regenerację wtryskiwaczy Siemens, czy można je skutecznie naprawić i jaka jest cena regeneracji?

regeneracja wtryskiwaczy siemens Temat regeneracji wtryskiwaczy firmy Siemens / Continental budzi wiele pytań wsród użytkowników pojazdów z silnikiem diesla, którzy mają z nimi problem. Najczęściej pojawia się dylemat czy naprawa wtrsków Siemensa jest w ogóle możliwa, ile kosztuje i gdzie zlecić naprawę? Wielu kierowców szuka innej opcji niż bardzo kosztowna wymiana tych podzespołów na nowe. Tym bardziej, że wtryski tego producenta są zamontowane w pojazdach z tak popularnymi silnikami jak np. 2.0 Hdi, czy 1.8 TDCi, których po naszych drogach jeździ setki tysięcy. W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na powyżej postawione pytania.

Masz problem z niesprawnymi wtryskiwaczami Siemens?
Z przyjemnością Ci pomożemy!

Czy można regenerować / naprawić wtryskiwacze Siemens?

Jeszcze nie tak dawno wtryskiwacze firmy Siemens ( inaczej nazywane Continental Vdo ) były uznawane za niemożliwe do naprawienia i jedyną możliwością rozwiązania problemu awarii był zakup nowych elementów. Z uwagi na fakt, że dostęp do technologii naprawy i części zamiennych jest nadal bardzo trudny, proces regeneracji stanowi nie lada wyzwanie. Dzięki rozwojowi m.in. naszej firmy regeneracja wtrysków Siemens jest jak najbardziej możliwa. Wymaga jednak dużej wiedzy i doświadczenia oraz specjalistycznego sprzętu. Bez tych czynników proces ten ma małe szanse na powodzenie.

Bardzo ważne jest także sprawdzenie cewki. Uszkodzona cewka dość mocno komplikuje proces naprawy. Część ta jest bardzo trudno dostępna, może podwyższyć koszty naprawy lub wręcz uniemożliwić regenerację. Sprawdzając rezystancję cewki, ważne jest, aby nie badać tylko chwilowej wartości tego parametru, ale jej wartość w zadanym okresie czasu.

Podsumowując: regeneracja wtryskiwaczy Siemens / Continental jest możliwa.

Gdzie zlecić regenerację wtryskiwaczy Siemens 1.8 TDCi, 2.0 Hdi?

Taką naprawę możecie Państwo powierzyć firmie z doświadczeniem w naprawie wtrysków firmy Siemens. Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze wykonawcy jest posiadanie przez niego sprzętu do regeneracji wtryskiwaczy Siemens oraz wiedzy, bo jak pisaliśmy wcześniej nie jest to zadanie łatwe.

My jako firma MokCed zajmująca się naprawą wtrysków między innymi Siemensa ( zapraszamy do kontaktu w sprawie naprawy ) posiadamy wszystkie niezbędne narzędzia i duży bagaż doświadczeń z podzespołami tego producenta.

Gdzie zlecić regenerację wtryskiwaczy Siemens

Regeneracja wtryskiwaczy Siemens cena - ile to kosztuje?

Cena regeneracji wtryskiwaczy Siemens / Continental to ok 500-600 zł za sztukę. Jest ona zależna od konkretnego modelu i przede wszystkim od stanu cewki. Dokładna wycena kosztów naprawy wtryskiwacza Siemens jest zwykle szacowana po testach i ocenie stanu wtryskiwacza. Z pewnością jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze finansowo niż zakup nowych wtrysków, który może wynieść kilka tysięcy złotych za komplet.

Regeneracja wtryskiwaczy Siemens cena

Jak przebiega naprawa i regeneracja wtryskiwaczy Siemens?

Naprawę wtrysków firmy Siemens rozpoczynamy od oceny stanu cewki wtryskiwacza. Jeżeli element ten jest sprawny, przechodzimy do demontażu wtryskiwacza, umycia każdego elementu w myjce ultradzwiękowej i ocenie ich stanu pod mikroskopem.

Części, które są zużyte lub niesprawne zostają wymienione na nowe, po czym następuje ponowne złożenie ich w całość.

Kolejnym etapem jest kalibracja wtryskiwacza, wykonanie testów parametrów i kodowanie.

Szukasz sposobu na naprawę wtryskiwaczy Siemens? Zleć to profesjonalistom!

Daniel Kamiński

Autor: Daniel Kamiński

Specjalista w MokCed Service

Specjalizuje się w regeneracji wtryskiwaczy Commn Rail takich firm jak Bosch, Denso, Delphi i Siemens. Odpowiada za cały proces diagnostyki i naprawy wtrysków. Prywatnie zapalony wędkarz, pasjonat gier planszowych i dobrego kina.