Szukasz wtryskiwaczy gotowych do montażu❓
Posiadamy setki wtryskiwaczy do sprzedaży - nowe, używane oraz regenerowane❗
Zadzwoń - 737-310-284 lub 781-794-589, aby sprawdzić dostępność i cenę ✔️
Nie wiesz jakie wtryskiwacze pasują do Twojego auta i czy są u nas dostępne?
Nic nie szkodzi - Kliknij SPRAWDŹ PO NUMERZE VIN, a my znajdziemy je dla Ciebie 🙂.
Za nasze usługi i produkty możesz zapłacić w systemie ratalnym - zadzwoń i dowiedź się więcej.
Posiadasz jakieś stare, niesprawne wtryski? Nie wyrzucaj!
Możemy je odkupić, naprawić i dać im drugie życie:)
Kliknij SKUP WTRYSKIWACZY i sprawdź na czym to polega.
- Co powoduje stukanie wtryskiwaczy?
- W jaki sposób mogę sprawdzić który z wtrysków w moim samochodzie stuka?
- Jak poradzić sobie z problemem stukających wtryskiwaczy?
- Czyszczenie wtryskiwaczy nie pomogło w żaden sposób – co teraz?
- Problem ze stukającym wtryskiwaczem w samochodzie – najczęściej zadawane pytania
Głośna praca wtryskiwaczy a w szczególności zjawisko, które znamy jako stukanie, to jest coś czego naprawdę chcemy uniknąć, a jednocześnie jest to dźwięk, który jest świetnie znany właścicielom aut, które są napędzane silnikiem wysokoprężnym. Dźwięk ten najlepiej zdecydowanie znają najlepiej właściciele starszych samochodów.
Tego typu objaw od razu sprawia, że w naszej głowie pojawia się pytanie: co się dzieje z moim układem wtryskowym i czy jest on w dobrej kondycji? Niestety musimy od razu na początku tego artykułu zaznaczyć pewną, bardzo istotną rzecz.
Jakby nie patrzeć, stukanie wtryskiwaczy to zły znak. Jeżeli więc usłyszymy niepokojące stukanie dobiegające z naszego silnika, to powinniśmy niezwłocznie oddać nasz samochód do mechanika. Tego typu objawy to nie jest coś co powinniśmy ignorować. Należy bowiem pamiętać o tym, że uszkodzone wtryskiwacze, mają fatalny wpływ na pracę całej jednostki napędowej. Dlatego musimy jak najszybciej sprawdzić nasz samochód. Jeżeli nie podejdziemy do tego tematu w odpowiedni sposób, to w najgorszej sytuacji, takie uszkodzone wtryskiwacze, mogą doprowadzić nawet do uszkodzenia silnika. A oczywiście, awaria silnika to kosztowna naprawa.
Co powoduje stukanie wtryskiwaczy?
Z punktu widzenia tego artykułu jest to najważniejsze pytanie, na które musimy udzielić sobie odpowiedzi. Zwykle, główną przyczyną, która prowadzi do stukania wtrysków, jest nagromadzenie w ich wnętrzu zanieczyszczeń takich jak osad czy nagar, które są skutkiem ubocznym spalania paliwa lub są wynikiem nieczystości, które znajdują się w paliwie niskiej jakości.
Warto zauważyć, że zabrudzenia mogą osadzać się w rozpylaczu ( końcówce wtryskiwacza ). Jest to o tyle problematyczne, że tego typu zjawisko, może prowadzić do problemów z dawkowaniem jak i również z rozpylaniem paliwa.
Niestety, ale nadmiar zanieczyszczeń znajdujących się we wtryskiwaczach, może negatywnie wpłynąć nie tylko na pracę samych wtrysków oraz całej jednostki napędowej w samochodzie. W rezultacie, zanieczyszczone wtryski prowadzą do takich problemów jak:
- Problemy z uruchomieniem silnika, zwłaszcza w chłodniejsze dni;
- Wyraźny spadek osiągów samochodu, innymi słowy auto ma problem z przyśpieszaniem, traci moc, wjazd pod górę również stanowi problem dla samochodu z uszkodzonymi wtryskiwaczami;
- Nadmierne dymienie wydobywające się z rury wydechowej. Jest to zauważalne zwłaszcza w momencie, kiedy zwiększamy obroty w samochodzie;
- Szarpanie silnika w momencie kiedy samochód znajduje się na luzie ( biegu jałowym );
- Falowanie obrotów i nierówna praca silnika w samochodzie;
Jeżeli zauważymy w naszym samochodzie którykolwiek z wyżej wymienionych objawów, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z nieprawidłowo pracującymi wtryskami i właśnie ze zjawiskiem stukania wtrysków. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak tylko oddanie naszego samochodu do mechanika. Pamiętamy, żeby nie zwlekać z taką wizytą. Pamiętajcie - uszkodzone wtryskiwacze same się nie naprawią.
W jaki sposób mogę sprawdzić który z wtrysków w moim samochodzie stuka?
Niestety, ale nie jesteśmy w stanie sprawdzić ze słuchu, który z wtrysków w naszym samochodzie stuka. Potrzebna nam jest profesjonalna aparatura diagnostyczna, która pozwoli na porównanie parametrów każdego z wtryskiwaczy i na tej podstawie ocenić, który z nich stwarza problem.
Dobrym pomysłem będzie również podłączenie do samochodu komputera diagnostycznego, który pozwoli na odczytanie kodów błędów. Najlepszym wyjściem na jakie możemy się zdecydować w tej sytuacji, to kontakt ze specjalistą w serwisie. Fachowiec będzie posiadał wszystkie urządzenia potrzebne do sprawdzenia stanu wtryskiwaczy w naszym aucie. Ponadto, niektórzy specjaliści w swojej pracy wykorzystują również mikroskop. Dlaczego?
Ponieważ pozwala on również na wykrycie mikrouszkodzeń. Jeżeli już koniecznie chcemy przeprowadzić testy w domu, to możemy zdecydować się na tak zwany test przelewowy. Test przelewowy wtryskiwaczy co prawda da nam odpowiedź na pytanie, który wtryskiwacz nie „trzyma ciśnienia”, ale o problemach z dawkowaniem już nie.
Jak poradzić sobie z problemem stukających wtryskiwaczy?
Skoro już wiemy jak poważnym problemem jest stukanie wtryskiwaczy w naszym samochodzie i zdajemy sobie sprawę z tego, że nie możemy go w żaden sposób ignorować, to powinniśmy teraz zastanowić się nad odpowiedzią na pytanie, jak poradzić sobie ze stukaniem wtryskiwaczy Common Rail.
Wbrew pozorom, nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli stukanie jest spowodowane zanieczyszczeniami, które znajdują się w układzie, to wtedy jedyne co musimy zrobić, to przeczyścić wtryski z wykorzystaniem na przykład myjki ultradźwiękowej. Jeżeli wtryski są tylko i wyłącznie zanieczyszczone, to wtedy taki zabieg czyszczenia wtryskiwaczy powinien wystarczyć.
Czyszczenie wtryskiwaczy nie pomogło w żaden sposób – co teraz?
Jeżeli okaże się, że czyszczenie wtrysków nie jest nie przyniesie rezultatu, to w takiej sytuacji, jedyne co nam pozostaje, to oddanie naszych podzespołów do serwisu, który wyposażony jest w odpowiedni sprzęt i silne środki chemiczne. Ponadto zostanie on tam rozłożony na części pierwsze i dopiero wtedy umyty. To znaczna przewaga nad czyszczeniem wtryskiwaczy w aucie za pomocą dedykowanych preparatów.
Pozwolą one bowiem na pozbycie się naprawdę mocnych osadów z końcówek oraz usunie wszelkie uciążliwe objawy, sprawiając w ten sposób, że przywrócona zostanie im ich naturalna sprawność.
Jeżeli jednak serwis stwierdzi, że stukanie jest wynikiem uszkodzenia wtryskiwaczy, to wtedy samo ich wyczyszczenie to zdecydowanie za mało. W takiej sytuacji pozostaje nam jedynie opcja regeneracji. Jest to usługa zdecydowanie tańsza od zakupu nowych wtryskiwaczy, a jednocześnie pozwalająca na przywrócenie im odpowiednich parametrów pracy.
Należy również zauważyć, że jeżeli taka operacja jest przeprowadzona w odpowiednich warunkach, to powinna obejmować następujące etapy: sprawdzenie i diagnostyka wtrysków, proces czyszczenia wtryskiwaczy, wymiana zużytych lub zniszczonych elementów na nowe, wykonanie kalibracji, testy oraz wydruk wyników. Pamiętajmy o tym, żeby do regeneracji wtryskiwaczy zawsze oddawać jedynie do profesjonalnej firmy, która się zna na tym co robi. W końcu chcemy, żeby nasze wtryskiwacze zostały zregenerowane w profesjonalny sposób, prawda?
Problem ze stukającym wtryskiwaczem w samochodzie – najczęściej zadawane pytania
Ostatnim elementem, który chcemy omówić w tym artykule na temat stukających wtryskiwaczy w samochodzie jest temat najczęściej zadawanych pytań.
Czy uszkodzony wtryskiwacz zawsze stuka?
Nie, nie zawsze. Jadnak kiedy wtryskiwacz stuka, wydając z siebie dźwięki, które większość kierowców określa jako pukanie, świszczenie, stukanie czy cykanie jest to oznaka, że nie pracuje on prawidłowo. Stukanie wtrysku jest zwykle spowodowane nieprawidłowym spalaniem paliwa w komorach silnika ( czyli winą wtryskiwacza jest podawanie niepoprawnej dawki paliwa do komory silnika ).Dlaczego wtryskiwacze stukają?
Zwykle przyczyną stukających wtryskiwaczy w samochodzie są zanieczyszczenia, które gromadzą się w ich wnętrzu. Taki zebrany nagar, a także inne osady, które są efektem spalania paliwa, powodują, że wtryskiwacze nie są w stanie dostarczać do silnika zadanej dawki. W rezultacie dochodzi do zjawiska, które nazywamy stukaniem z silnika.Jak pracuje silnik z uszkodzonym wtryskiem?
Silnik z uszkodzonym wtryskiem pracuje delikatnie mówiąc po prostu źle. Zaczynają się liczne problemy. Auto się dławi, mamy problemy z uruchomieniem samochodu i wiele różnych, innych kłopotów, na które musimy zwrócić uwagę. Nie możemy ignorować tych objawów.Jeżeli mają Państwo jeszcze jakieś pytania w związku z tym tematem, to zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą firmą. Ponadto, pragniemy jeszcze zwrócić Państwa uwagę na fakt, że nasza firma również specjalizuje się właśnie w usługach związanych z czyszczeniem i regeneracją wtryskiwaczy do silników wysokoprężnych diesla.
Autor: Daniel Kamiński
Specjalista w MokCed Service
Specjalizuje się w regeneracji wtryskiwaczy Commn Rail takich firm jak Bosch, Denso, Delphi i Siemens. Odpowiada za cały proces diagnostyki i naprawy wtrysków. Prywatnie zapalony wędkarz, pasjonat gier planszowych i dobrego kina.